Ви є тут

Практичне дослідження якості питної води у ВСП КФКМГ ТНУ імені В. І. Вернадського в рамках українського формату stem програм - «Інженерний тиждень»

ПРАКТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ У ВСП КФКМГ ТНУ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО В РАМКАХ УКРАЇНСЬКОГО ФОРМАТУ STEM ПРОГРАМ - «ІНЖЕНЕРНИЙ ТИЖДЕНЬ».

Відповідальні:

Викладачі вищої категорії, викладачі-методисти циклової комісії автоматизації технологічних процесів та моніторингу навколишнього середовища —  Інна БОНДАРЧУК

Голова ЦК — Ольга САФІНА

Здобувач освіти гр. Ек-41 — Іван КИШАКІВСЬКИЙ

Робоча група дослідників

Здобувач освіти групи Ек-41 — Іван КИШАКІВСЬКИЙ 

Здобувач освіти групи Ек-41 — Андрій КУРЧЕНКО

Здобувач освіти групи Ек-31 —  Анна МИРОНОВА

Здобувач освіти групи М-31 — Гліб ФЕДОРЕНКО 

Здобувач освіти групи ЕкА-11 — Марина МЕЛЬНИЧЕНКО 

Здобувач освіти групи ЕкА-11 — Руслан МОСКАЛЕНКО 

Здобувач освіти групи ЕкА-11 — Максим ПШІНКА 

В період з 05.02. по 09.02. 2024 року поставлене питання дослідження якості питної води спонукає здобувачів освіти, спільно з викладачами циклової комісії автоматизації технологічних процесів та моніторингу навколишнього середовища, провести практичне дослідження в рамках українського формату STEM програм - «Інженерний тиждень».

Мета практичного дослідження полягає в оцінюванні якості і безпеки питної води, що подається населенню, з аналізом потенційних ризиків для здоров’я людини як основи для подальшого розроблення нових та удосконалення існуючих заходів для покращання водозабезпечення населення.

Український академік, один із засновників Української академії наук та творець Національної бібліотеки Української держави в Києві, філософ - Володимир Іванович Вернадський, велике значення приділяв воді. Він наголошував, що вода займає окреме місце в історії нашої планети, оскільки немає жодного природного утворення, яке могло б зрівнятися з нею щодо впливу на перебіг основних геологічних процесів. В. І. Вернадський писав: «Вода стоїть окремо в історії нашої планети. Немає природного тіла, яке могло б порівнятися з нею за впливом на хід основних, самих грандіозних процесів. Немає земної речовини – мінералу, гірської породи живого тіла, яке б її не включало!».

“Життя – це особлива колоїдальна водна система…особливе царство природних вод”. В. І. Вернадський

Групою дослідників було досліджено роботу приладу - тестер для води «TEC-1», який має широкий спектр застосування, має заводське калібрування та готовий до використання, за допомогою якого було перевірено питну воду з різних джерел (програма інженерного тижня) на вимірювання мінералізації, солевмісту та електропровідності питної води в лабораторних умовах, аналіз якості води після систем фільтрації, контроль параметрів рідини у науково-дослідній діяльності коледжу.

Групою дослідників було досліджено роботу приладу - тестер для вимірювання кислотності води pH рівня PH-009iA електронний, за допомогою якого було визначено вимірювання pH рівня рідини, що має має вбудовану функцію автоматичної компенсації температури, що дає можливість отримувати точніші дані вимірювання незалежно від температури рідини. Тестер pH рівня широко застосовують для вимірювання кислотності води в котлах, акваріумах, у сфері будівельних робіт, у системах підготовки води, на виробництві молочних та інших продуктів.

Групою дослідників було досліджено властивості реагентів порошків-фіксанали (порошок калібрувальний) pH4.01 + pH6.86 + рН9,18, за допомогою яких визначено калібрувальний розчин номіналом рН4.01, pH6.86 та рН9,18 в лабораторних умовах. Для приготування розчину потрібна одна упаковка реагенту - чистий скляний посуд 250 мл деонізованої води (дистильована вода). У 250 мл дистильованої води необхідно додати вміст пакетика і розмішати до повного розчинення. Готовий розчин можна зберігати протягом місяця у закритому посуді при кімнатній температурі у темному місці.

Мета дослідження - переконатись в якості питної води різних джерел в місті Києві (додаток С Програми інженерного тижня).

Тож, за допомогою приладу PH-009iA- електронний визначено pH води; за допомогою приладу ТDS-метр досліджено електропровідність, температуру та мінералізацію питної води. За допомогою приладу вимірювання pH-метр в практичному дослідженні визначено кислотність води. Всі результати практичного дослідження якості питної води наведені будуть в презентації, а поточні етапи роботи робочої групи дослідників можна побачити у відеоматеріалі!

 

Програма проведення інженерного тижня
Звіт проходження інженерного тижня