Андріївські вечорниці

«Андрію, Андрію, подаруй надію!...» Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбувалося 13 грудня у коледжі, в день свята Апостола Андрія Первозваного. У цей вечір перед глядачами ожили герої українських звичаїв та обрядів. Дійство, яке представили викладач української мови і літератури Наздратенко М.Л. та студенти коледжу, заворожувало і захоплювало: затишна хата з щедрою господинею, українська піч, гурт веселих дівчат, парубки «із сусіднього села», буркітливі баба Палажка і баба Параска – усе це налаштовувало на неабиякий позитив. Андріївські вечорниці не обійшлися і без калити, яка, за легендою, приносить щастя, без пана Коцюбинського і пана Калитинського. А які ж вечорниці без гадання? Таємниче ворожіння дівчат на свою долю – на чоботах, на пампушках, на папірцях з іменами женихів – саме в цей день вважається магічним і віщує майбутнє. Дякуємо всім, хто брав участь у підготовці та проведенні свята!